Sportovní skupina zaznamenala po deseti letech změnu. Rozhodli jsme se pro změnu na postu trenéra skupiny. Reprezentačního trenéra ČSTPS Jiřího Dostála nahradil Jan Číhák, se kterým jsme spolupracovali v minulých sezónách především ve výukovém programu Centra. V letošní sezóně se skupina skládala ze čtyř reprezentantů ČSTPS, z monolyžařů Pavla Bambouska (LW12/1), Pavla Dvořáka (LW 12/1) a stojících lyžařů Miroslava Lidinského (LW 4), Tomáše Valíčka (LW 5/7-1) a Marek Schneider (LW 12/1), který skupinu doplnil na konci sezóny na závodech ve Francii a Švýcarsku.

 


Pro sportovce jsme na podzim připravili celkem čtyři kempy v rakouských Alpách. První kemp jsme zorganizovali v polovině října na Hintertuxu, následující kempy jsme už realizovali koncem října a v listopadu tradičně na Mölltale. Začátkem prosince jsme měli naplánovaný první kemp v Krkonoších na Stohu, ale sněhové podmínky nebyly dobré, takže jsme zrealizovali pouze trénink techniky o prodlouženém víkendu. V prosinci se sportovci zúčastnili jednoho závodu IPC na Pitztale, který byl organizován a financován ČSTPS a SK Akáda Janské Lázně. Hned po novém roce se sportovci zúčastnili dalších závodu IPC v Rinnu. V Krkonoších probíhali v letošní sezóně kempy v následujícím režimu. Dopoledne jsme měli dvouhodinový trénink v tyčích na Stohu (9 – 11h), po tréninku se sportovci přesunovali do Skiareálu ve Svatém Petru, kde odpoledne trénovali techniku jízdy. V podvečerních hodinách probíhal videokoučing techniky jízdy při tréninku. Celkem jsme pro sportovce vzhledem k jejich studijním a pracovním povinnostem připravili tři týdenní soustředění v tyčích.


První kemp Monoski teamu jsme realizovali v polovině ledna (12. – 17.1.), zúčastnili se ho čtyři sportovci. Začátkem února trenér Monoski teamu připravil víkendový trénink techniky jízdy v Peci pod Sněžkou, na který navazoval týdenní kemp v tyčích na Stohu (2. – 7.2.). Poslední týdenní kemp před třemi závody IPC na přelomu března a dubna jsme realizovali druhý týden v březnu (9. – 14.3.). Perfektní podmínky, krásné počasí i pista byly ideální variantou pro závěrečnou přípravu. Koncem března na sportovce čekala první prověrka, závody ve švýcarském Obersaxenu a ve francouzském Auronu. Závodů se zúčastnili všichni čtyři sportovci, které doplnil Marek Schneider. Marek patří mezi naše první kurzisty. Jedná se o prvního nominovatelného snowbordistu na olympijské hry. Nagana 1998 se ovšem z důvodu úrazu páteře v srpnu 1997 nemohl zúčastnit, následně se začal věnovat monoski a byl členem reprezentačního týmu ČR. Nyní si chtěl vyzkoušet obtížnost závodů a my doufáme, že se rozhodne pro comeback. V dubnu se konaly ještě závody v rakouském Lachtal, které organizoval a financoval ČSTPS. Z neznámých důvodů na závody nabyli registrováni Tomáš Valíček a Marek Schneider. Vedle rozepsaných tréninkových kempů se sportovci během sezóny účastnili víkendových i týdenních kurzů Centra, kde převážně využívali k tréninku techniky svahů v Peci pod Sněžkou a zázemí ve Svatém Petru.


Výsledky sportovců na závodech IPC v zimní sezóně 2013/14

 

 

Back to Top