Velikonoční prázdniny byly poslední možnost se v letošní sezóně zapojit do lyžařských aktivit. Po dlouhých 4 měsících jsme ukončili nejen blok víkendových a týdenních kurzů.

IMG 7582

Sezóna 2023/2024 byla z celkového pohledu dat dobrá, ale velmi klimaticky nestabilní, spíše slabá. Tak málo slunečných dní jsme v průběhu výukových kurzů v Krkonoších opravdu dlouho neměli. Projekt jsme zahájili v červenci sportovním kempem rychlostních disciplín pro praralyžaře, který jsme zrealizovali v Norsku. S ohledem na špatné klimatické podmínky na ledovcích jsme následně zvolili opět sportovní přípravu v Litvě, od října jsme využili ke sportovní přípravě zázemí na ledovcích Kaunertal, Tux, Pitztal. V listopadu se naši sportovci začali zapojovat do mezinárodních závodů FIS PARA. Neslyšící lyžaři se v průběhu sezóny zapojili do běžných závodů FIS a DEAF Ski Europacupu. V sezóně jsme začali tvořit nový tým, PARA NORDIC, do kterého se postupně zapojili dva sportovci. Celkem jsme pro sportovce připravili v rámci našeho projektu v průběhu 120 dní 59 různých akcí. Výukový program jsme zahájili prvním možným termínem – Skiopeningem ve Skiareálu Špindlerův Mlýn v polovině prosince. Od ledna, i přes výrazné klimatické komplikace, jsme realizovali souvislý blok týdenních a víkendových výukových lyžařských kurzů, které jsme ukončili opět posledním možným dnem, kdy se Skiareál ve Špindlerově Mlýnu definitivně uzavřel a tímto dnem jsme také sezónu 2022/2023 ukončili. Ve výukovém programu jsme v letošní sezóně zrealizovali během 121 dní 34 různých akcí (17 týdenních, 15 víkendových výukových kurzů, 2 metodické víkendy instruktorů), do kterých jsme zapojili přes 110 lidí s různým typem handicapu (tělesný, zrakový, intelektuální, kombinovaný nebo lyžaři neslyšící, transplantovaní) ve věku 5 – 64 let.

Do celého projektu gestorství SLČR jsme v průběhu 187 dní zrealizovali 94 různých akcí, z toho 59 ve sportovním programu (12 soutěží FIS PARA, kde se sportovci zapojili do 30 různých závodů v technických a rychlostních disciplínách/ neslyšící absolvovali dva závody DEAF SKI EUROPACUPu, kde soutěžili v 7 disciplínách/ neslyšící se zapojili do 7 soutěží v rámci závodů FIS, kde startovali ve 14 závodech/ PARA NORDIC se zapojili do 9 závodů v ČR/ zorganizovali jsme 5 náborových akcí do nově se tvořícího sportovního týmu/ 24 tréninkových kempů), 34 ve výukovém programu pro širokou veřejnost (17 týdenních, 15 víkendových výukových lyžařských kurzů, 2 školení instruktorů monoski) a naši činnost jsme prezentovali v rámci stánku SLČR během Světového poháru ve Špindlerově Mlýnu. Sami jsme byli pořadateli dvou mezinárodních závodů FIS PARA. Do zimní sezóny 2022/2023 jsme zapojili 310 lidí (136 handicapovaných lyžařů, 5 trasérů u zrakově postižených lyžařů, 149 dobrovolníků, z toho 17 licenčních instruktorů monoski a 20 děti našich instruktorů a dobrovolníků).

 

Závěrečnou zprávu 2022/2023 najdete ZDE
Přehled realizované činnosti v sezóně 2022/2023 najdete ZDE
Přehled realizace výukových kurzů ZDE
Přehled realizace sportovního programu nejdete ZDE
Video z realizace zimní sezóny 2022/2023  ZDE 
Fotogalerie z jednotlivých akcí najdete ZDE

Back to Top