Začátek na zimní sezónu zahájil jako první z týmu para lyžařů Jiří Hartig. Společně se svým trenérem se vydali na přelomu června a července na dva kempy do Rakouska (19. – 24.6. a 5. – 9.7.2023).

Sezóna 2023/2024 bude pro neslyšící lyžaře a snowboardisty velmi důležitá. V březnu 2024 se budou v Turecku konat 20. zimní deaflympijské hry, kde naši lyžař budou obhajovat medailové pozice z posledních ZDH v Itálii.

Přípravu na ZDH 2024 zahájil tým Jirky Hartiga na rakouském ledovci Tux dvěma kempy. „První výjezd byl i přes vyšší teploty celkem povedený. K tréninku jsme použili pouze slalomky a zapracovali na technice a veškerých dovednostech na sněhu. Jezdili jsme v krátkých tyčích, kde jsme se soustředili na techniku a včasné zahájení oblouku a správného postavení těla a komplexního postavení lyžaře“ hodnotí první výjezd trenér Vodrážka.

Druhý výjezd na ledovec Hintertux proběhl za lepších klimatických podmínek. Kemp byl zaměřen většinou na GS, jak na volnou jízdu, tak i trénink v branách. „Podmínky byly velice slušné, co se týče povrchu, a tak jsme mohli zdokonalovat techniku a rychlost jízdy v branách. Trénovali jsme se skupinou dvou rakouských závodníku z EC poháru“ hodnotí druhý výjezd trenér Vodrážka. 

Back to Top