Centrum handicapovaných lyžařů navštívili 21.9.2023 zástupci Regionálního ukrajinského spolku ve Východních Čechách, kteří v Janských Lázních zajišťují rehabilitační pobyt pro tělesně postižené z regionu Zakarpatské Ukrajiny. Jednalo se o 9 sportovců ze Zakarpatské oblastní pobočky Ukrajinské federace sportu tělesně postižených.

Setkání proběhlo v sídle Centra. Workshop vedla Šárka Pavlasová, která je koordinátorkou výukového programu Centra handicapovaných lyžařů. Ukrajinští sportovci měli možnost si vyzkoušet kompenzační pomůcky monoski i biski, podívat se na videa z realizaci výukových kurzů a dozvědět se více o našem projektu nebo činnosti Svazu lyžařů ČR v oblasti parasportu.

Ukrajinská Zakarpatská oblast patří řadu let k jednomu z partnerských regionů Královehradeckého kraje. „Královehradecký kraj nás už loni oslovil s prosbou o zorganizování prezentace naší činnosti handicapovaným sportovcům ze Zakarpatské oblasti. Jsme rádi, že se letos již podařilo setkání zrealizovat a že se můžeme malým dílem spolupodílet na prohloubení spolupráce našeho kraje a regionu Zakarpatské Ukrajiny“ hodnotí setkání Marek Dušek, předseda Centra handicapovaných lyžařů.

Back to Top