Po komplikovaném a teplém podzimu jsme skočili rovnou do velmi slušné zimy. Začátkem měsíce jsme zrealizovali kempy na Hintertuxu.

Jako první se na rozlyžování vydali Jan Hrdina (8. – 11.11.2023), kterého měla trasovat Iva Křížová. Ta ovšem onemocněla a roli trasérky převzala maminka Darina. Další skupinka, která se nakonec vydala na kemp na Tux byli Tadeáš Kříž s trasírkou Terezou Mohylovou, Přemysl Liška (moniski) a Matěj Raška (neslyšící). Tréninkový kemp probíhal pod vedením Františka Dostálka a Radima Nevrlého. Od 15. – 18.11.2023 se na Tux vrátil Jan Hrdina, který se zde připravoval pod vedením trenérky a trasérky Ivy Křížové.

V polovině listopadu jsme vyslali i Český tým transplantovaných a soustředění. U CTT jsme již mohli zvolit naše zázemí na Mölltale, kde máme stejně jako ve Špindlerově Mlýnu jedinečné zázemí. Není náhodou, že oba resorty spadají do skupiny Tatry Mountain resorts, našeho dlouholetého podporovatele. Na Mölltale se připravovali na březnové zimní světové hry transplantovaných Roman Dunda, Tomáš Burda a Petr Žitný.  

Na konci listopadu začaly závody FIS PARA ALPINE v rakouském Resterhöhe. Rozhodli jsme se v místní lokaci zrealizovat krátké soustředění před závody FIS PARA (22. – 26.11.2023). Naši sportovci z týmu PARA ALPINE (Jan Čermák, Jan Hrdina, Tadeáš Kříž) a PARA NORDIC (Simona Bubeníčková, Ondřej Zmeškal) se 24.11.2023 zúčastnili zdravotní klasifikace. Zdravotní klasifikace znamená, že jsou sportovci na základě svého handicapu přiřazeni do jednotlivých skupin. Každá skupina má přidělený tzv. koeficient, kterým se přepočítává čistý čas sportovce v jednotlivých závodech. O víkendu se naši sportovci měli zúčastnit prvních závodů v sezóně. Jan Čermák, Patrik Hetmer s trasérem Miroslavem Máčalou, Jan Hrdina s trasérkou Ivou Křížovou, Tadeáš Kříž s trasírkou Terezou Mohylovou. Bohužel sobotní silný vítr způsobil, že nejela kabinková lanovka, takže jsme volný den využili návštěvě posilovny v hotelu nebo výletu do Zell am See. Bohužel i nedělní závod pořadatel zrušil, byť všechny týmy ke startu připraveny. Bohužel napadlo velké množství sněhu a při počtu 90 startujících by bylo velmi obtížné pro pořadatele zachovat regulérnost závodu. Neděli jsme tedy využili k dalšímu tréninku, který vedli naši trenéři František Dostálek, Iva Křížová a Radim Nevrlý.

Na přelomu měsíce (30.11. – 3.12.2023) jsme měli v plánu vyslat tým na závody na Pitztal. Nakonec jsme po konzultaci s trenéry vyslali pouze Patrika Hetmera s trasérem Miroslavem Máčalou. Bohužel i přes optimismus F. Dostálka při pohledu na předpověď počasí nám pořadatel zrušil postupně všechny plánované závody. I při nepřízni počasí jsme pobytu na Pitztale využili alespoň ke krátkému soustředění.

Back to Top