Začátkem prosince zasypala Krkonoše nevídaná sněhová nadílka. Tu jsme využili k realizaci akcí již u nás v Krkonoších.

Začátkem prosince pořádal BKL Machov běžkařské soustředění pro své členy. Členové týmu PARA NORDIC využili nabídky trenérky Martiny Chrástkové a někteří využili možnosti tréninků 2. - 9.12.2023 v Janských Lázních na Černé hoře. Vedle Simony Bubeníčkové se do tréninků zapojili Nela Kuiper, Miloš Dušek, Miroslav Motejzík.

V Krkonoších jsme zahájili i realizaci výukových lyžařských kurzů. Sezónu jsme tradičně zahájili Skiopeningem ve Špindlerově Mlýnu. Do výukového kurzu 8. - 10.12.2023 se zapojili Pavel Dvořák, Samuel Randl, Michal Šeps, které doplnili školení dobrovolníci Barbora Anderlová, Matyáš Anderle. Plánovaný týdenní kurz 10. - 15.12.2023 jsme museli ze zdravotních důvodů realizačního týmu zrušit a zrealizovali jsme až víkendový kurz 15. - 17.12.2023, do kterého se zapojili J. Čermák, P. Drahoš, S. Jančí, F. Kasal. Před svátky jsme zrealizovali týdenní kurz, do kterého se zapojili celkem 4 paralyžaři - M. Batka, P. Drahoš, N. Ďopanová, P. Drahoš a R. Hnát s P. Mullerem. 

Sportovci se zapojili do tréninků ve svých skupinách. Ondra Brož vyjel se Spartakem Rokytnice 3. - 8.12.2023 na Mölltal, kde využil našich výhod při zakoupení skipasů. Do italského Alleghe a na Kropltatz se vydal 8. - 18.12.2023 s trenérem Petrem Vodrážkou neslyšící reprezentant Jiří Hartig, který se připravuje na ZDH 2024 v Turecku. V Itálii se měl Jirka zúčastnit i FIS závodů, ale ty byly většinou kvůli nepřízni počasí zrušeny. Drtivou část pobytu tedy věnoval tréninku technických disciplín.

Back to Top