Sezóna se nám nezadržitelně blíží ke svému konci. Začátkem března nás nezklamalo počasí a podobně jako loňský rok jsme na horách prožili nádherné dny. Letos tedy výrazně teplejší než loňský rok. Především druhý týdenní kurz jsme si užívali sluníčka .

Březnové akce jsme začali netradičně, společenskou akcí. Instruktoři víkendového kurzu se zúčastnili maturitního plesu Obchodní akademie Olgy Havlové na místní kolonádě. Velmi příjemná páteční atmosféra se odrazila i do celého víkendového kurzu 28.2. – 2.3. Účastníky jsme rozdělili do dvou středisek. Do Pece se přesouvali Pavel Dvořák a Tomáš Valíček, do Špindlu Daniela Bláhová a Barbora Stará.

 

V následujícím týdnu jsme měli připravený týdenní kurz pro klienty ostravského ABAKu. Lidi okolo paní učitelky Renaty Staňkové k nám jezdí již několik zimních sezón na lyžařský kurz. Bezprostřednost dětí z Ostravy je nám velmi dobře známá J. Skupinu pěti žáků (Anna Bayerová, Jirka Fojtík, Monika Galosová. Marek Horský a Jirka Ježek) doplnili šikovní monolyžaři Lukáš Štěpják a osmiletý Honza Čermák. Honzík byl loňský rok našim nejmladším účastníkem kurzů, který sám zvládl jízdu na vleku. I letos jezdil na Duncanu, ale svah byl hodně na hraně. Sníh nám mizel před očima, vystupovat jsme museli ve 2/3 kopce, a tak jsme se v průběhu týdne přesunuli k ostatním účastníkům do Špindlu. Honza i přes nízký věk a malou hmotnost je velmi šikovný lyžař a věříme, že když bude mít příští rok štěstí na výběr termínu a sněhové podmínky budou lepší než ty letošní, tak z něj budou mít rodiče brzo samostatného lyžaře . Tímto kurzem jsme uzavřeli výukové kurzy na Duncanu, kde jsme vzhledem k letošním podmínkám nebyli tak často a v takovém počtu jako loňskou zimní sezónu. Velký dík patří obsluze vleku „U lesa", konkrétně Tomáši Zelenkovi, za ochotu a trpělivost, kterou s námi při začátcích našich nováčků měl.

Víkendový kurz 7. – 9.3. jsme realizovali už pouze ve Špindlu a Peci. Ve Špindlu se do výuky zapojili Michal Lučický, Adélka Učňová a Zdeněk Kříž, který jezdí v biski a ovládá ji naprosto samostatně. Do Pece se na volný trénink techniky přesouvali sportovci Pavel Dvořák a Tomáš Valíček.

Druhý týdenní kurz v březnu nás čekalo nádherné počasí. Nebyl jeden jediný den, který by byl škaredý. Ráno byl svah velmi pěkně upravený, po 10h sníh polevil a podmínky se zhoršily. Během týdne jsme realizovali dvě akce, výukový kurz ve Špindlu a kemp Monoski teamu na Stohu. Výukového kurzu se zúčastnili Michal Greško a Tomáš Veleba. Sportovci se v letošní sezóně sešli naposled na tréninkovém kempu před sérií tří závodů, kterých se postupně zúčastní ve Švýcarsku, Francii a sezónu zakončí závody v Rakousku. Během týdne sportovci trénovali dopoledne na Stohu slalom a obří slalom, odpoledne se přesouvali do Skiareálu ve Svatém Petru za účastníky výukového kurzu. V pátek brzo ráno jeli trénovat super G.

Na realizaci akcí se podíleli instruktoři Centra Radka Bartoňová, Michal Bláha, Jan Číhák, Martin Dvořáček, Zuzka Dvořáčková, Marek Dušek, Kateřina Dušková, Matěj Hruška, Jiří Martínek, Vlastimil Wilder a dobrovolníci Tomáš Häusler, Jana Prokopová, Zdeněk Prokop.

Back to Top