Únor 2024 byl mimořádně teplý a srážkově bohatý. Jednalo se o vůbec nejteplejší únor zaznamenaný ČHMÚ na území ČR od roku 1961. Teploty, které jsme tu měli obvykle až na samém konci sezóny nás zastihly v hlavní části sezóny.

Únorové kurzy jsme začali kurzem v době pololetních prázdnin. Na kurz bylo nahlášeno sedm kurzistů (F. Kasal, J. Matyska, S. Moos, V. Pavlíček, E. Plašilová, M. Vymlátil, Z. Wunschová), z toho se do kurzu zapojilo pět lyžařů s různým typem handicapu. Pět statečných, protože předpověď počasí nám úplně nepřála. Nejhorší počasí aktuální sezóny ale zažili až účastníci týdenního kurzu 4. - 9.2.2024. Neuvěřitelně teplý a srážkově vydatný týden dost zásadním způsobem znepříjemnil našim kurzistům (A. a M. Dvorští, P. Podhráská, M. Sojková, J. Štěpánek) výukový kurz, který jsme realizovali ve Skiareálu Špindlerův Mlýn. Svahy v Janských Lázních, kde učíme začátečníky nebyly ani v provozu :-(. Za celý týden jsme vyjeli do Skiareálu 4x (jednou to opravdu nemělo smysl), ale pouze 2x jsme zkusili alespoň na chvíli lyžovat. Marně jsme pátrali, kdy a zda vůbec jsme v Krkonoších zažili takové teplé počasí v hlavní sezóně.

Víkendový kurz 9. - 11.2.2024 jsme realizovali ve Sv. Petru (D. Bláhová, O. Čech, J. Čermák, P. Dvořák, J. Hrdina) a na Hromovce (P. Fůsek, S. Randl). Počasí se umoudřilo pouze v sobotu, kdy Krkonoš byly v typicky jarním počasí, kdy kvalita sněhu nebyla dobrá, ale nepotřebovali jsme pláštěnky. Takže vlastně dobrý. Bohužel neděle se opět pokazila a na svah déšť účastníky víkendového kurzu opět nepustil. Druhý únorový týden jsme ve Špindlerově Mlýnu realizovali jak výukový kurz 11. - 16.2.2024, tak i sportovní kemp PARA ALPINE na Stohu. Do výukového kurzu se ve Skiareálu zapojili Kryštof Fůsek a Ema Pavlová. Na Stohu se k reprezentantům P. Drahošovi, T. Křížovi s trasérem M. Nevrlým, P. Liškovi, T. Vaverkovi přidali noví členové sportovní skupiny J. Čermák, N. Ďopanová, J. Hrdina s trasérem M. Hrdinou, M. Vymlátil. Koncem týdne skupinu ještě doplnila M. Sailerová. Výukový kurz i sportovní kemp jsme zvládli s lehkými klimatickými komplikace dle původního plánu a noví členové týmu PARA ALPINE si pod vedením trenérů Ivy Křížové a Radima Nevrlého mohli vyzkoušet i náročná tréninkový svah, kterým Stoh ve Špindlerově Mlýnu bezesporu je. 

Víkendový kurz 16. - 18.2.2024 jsme měli připravený pro 10 účastníků, ale z různých důvodů se kurzu zúčastnilo 8 handilyžařů. Jednalo se jak o lyžaře v kompenzačních pomůckách (monoski, biski), tak i stojící lyžaře. Zázemím pro realizaci kurzu byl Skiareál Špindlerův Mlýn (Sv. Petr, Hromovka), kde se do výuky zapojili F. Anders, K. Fůsek, J. Havlová, H. Nehasil, E. Táborská, R. Vaňáková, A. Vištalová, Z. Wunschová. Komplikované počasí z kraje února mělo za důsledek i to, že se nám výrazně zkomplikovaly výukové kurzy ve druhé polovině února. Rušení rezervací z důvodů "nemoci" znamenalo malou obsazenost týdenních výukových kurzů. S ohledem na lyžařské podmínky jsme neměli ani velký zájem o uvolněná místa na poslední chvíli. V tomto ohledu budeme příští sezónu striktnější a budeme vyžadovat dodržování nastavených pravidel, která máme uvedená na našich webových stránkách u on-line přihlášky. Týdenního kurzu 18. - 23.2.2024 se zúčastnili nakonec pouze dva monolyžaři, M. Síkora a M. Vymlátil. 

Poslední víkendový kurz 23. - 25.2.2024 jsme zrealizovali z původních devíti kurzustů pro šest paralyžařů. Ve Skiareálu Špindlerův Mlýn se do výuky zapojili P. Dvořák, K. Fůsek, O. Hejsek, S. Randl, L. Urešová, M. Vymlátil. Kurz jsme tentzokrát zrealizovali v obou dnech, byť nám počasí opět moc nepřálo. Poslední únorovou akcí byl týdenní kurz 25. - 29.2.2024, kterého se zúčastnili opět pouze dva paralyžaři - P. Kamenec, Š. Vacín. Kurz jsme původně plánovali zkrácený do čtvrtku, protože jsme měli 1. - 2.3.2024 pořádat mezinárodní lyžařské závody FIS PARA ALPINE v Rokytnici nad Jizerou. Závody jsme ale byli nuceni zrušit, protože konec února byl pro rokytnický areál obdobný tomu samému počasí, jako tomu bylo v celých Krkonoších. Vedení areálu se rozhodlo Horní Domky uzavřít a sníh přesunout na jiný svah. Takže nám nezbylo nic jiného než nahlášené sportovce informovat o zrušení závodů :-(.

Back to Top