O víkendu 24. – 25.2.2024 proběhly závody FIS PARA ALPINE v rakouském Forstau, kterých se zúčastnil i český tým. Místní lokaci jsme v pátek 23.2.2024 využili k tréninku techniky a adaptaci na místní svahy.

Do víkendových závodů FIS PARA (v kategorii NC) v technických disciplínách se zapojili zrakově postižení lyžaři Patrik Hetmer s trasérem Miroslavem Máčalou, Tadeáš Kříž s trasérkou Ivou Křížovou a monolyžaři Petr Drahoš, Přemysl Liška. Na realizaci výjezdu se podíleli trenéři Iva Křížová (zároveň i provizorní trasérka Tadeáše Kříže), František Dostálek s Radim Nevrlý.

I přes nepřízeň počasí v podobě velké sněhové nadílky se podařil závod slalomu a následně obřího slalomu odjet i s vyslouženými medailemi za umístění. Nejlépe se dařilo Tadeášovi, který se umístil ve slalomu i obřím slalomu na druhém místě hned za světovou špičkou Johanesem Aignerem z Rakouska“ hodnotí účast na závodech trenérka týmu Iva Křížová.

Závody se vydařily Tadeášovi nejen ziskem stříbrných medailí, ale i získanými FIS body. Ve slalomu získal 170 FIS bodů, v obřím slalomu 150 FIS bodů, což mu zajišťuje účast v závodech minimálně na úrovni Evropského poháru a reálnou možnost zapojit se v příští sezóně i do závodů Světového poháru (pro účast ve SP je potřeba mít pod 160 FIS bodů). Výsledek je o to cennější, že se do závodní trati Tadeáš vrátil po třech letech. ,,Byly to pro mě první závody v sezóně. Moc jsem se na závodění po tak dlouhé době těšil. Jsem rád, že se trénink zúročil a povedl se tak dobrý výsledek na hranici světových bodů‘‘ hodnotí Kříž svou účast na závodech FIS PARA.

Petr Drahoš si z fisového závodu slalomu odvezl bronzovou medaili stejně jako Patrik Hetmer společně s trasérem Miroslavem Máčalou. 

Back to Top