Po definitivním zrušení mezinárodních závodů FIS PARA ALPINE v Rokytnici se Tomáš Vaverka společně s Václavem Tichánkem vydali 27.2.2024 na Světový pohár v rakouském Wildschönau (1. - 2.3.2024).

Po příjezdu do Rakouska se Vaverka seznámil se závodní sjezdovkou před čtvrtečním oficiálním tréninkem. Na TCM bylo rozhodnuto, že se první závod GS uskuteční již o den dříve, tedy ve čtvrtek 29.2. místo původně plánovaného tréninku. V ranních hodinách se k týmu připojil trenér Tomáš Lisý a společně s Tomášem Vaverkou vyrazili na inspekci. Bohužel již před začátkem inspekce byl závod zrušen. „Přesunuli jsme se na vrchol hory, kde jsme očekávali dobrou pistu a zjistili jsme, že ostatní závodníci měli stejný plán. Rakušané přivezli spoustu tyčí a začali nám v pokračujícím teplém dni stavět jeden obřák vedle druhého a všichni společně jsme měli vynikající trénink, okořeněný paralelními jízdami“ komentoval situaci český reprezentant.

Pátek využil Vaverka se svým týmem k tréninku techniky GS, následně se týmu podařilo domluvit trénink slalomu v malých tyčích na vrchní sjezdovce. „Naštěstí se podařilo domluvit slalom také na sobotu a ze zrušených závodů se nám podařilo vykřesat velmi kvalitní trénink“ hodnotí komplikovanou situaci v Rakousku Vaverka.

Při zpáteční cestě do ČR se tým ještě zastavil na Stubai Gletscher, kde byly v pondělí takřka idylické podmínky ( -7 °C, slunečno). Na Stubai využil Vaverka skvělých podmínek k tréninku SG a den dokončil na závodních obřačkách.

Back to Top