Tradičně hned po nové roce jsme zahájili realizaci výukových kurzů. Bohužel nám zatím nepřeje počasí a obleva komplikuje výrazně realizaci výukového programu. Přesto část zájemců o kurzy počasí neodradilo a hned po novém roce jsme zahájili realizaci výukového programu. První letošní akcí byl výukový kurz a školení dobrovolníků. Monolyžařka Hanička Silná využila se svým tatínkem areálu v Mladých Bucích, dobrovolníci se školili pod vedením Kateřiny Duškové ve Špindlerově Mlýnu, kde jsme realizovali i výukový kurz. Kurzu se zúčastnili Doris Průšová, Jana Veselá, Martin Zach a školení dobrovolníci Dana Račková a Jakub Horčička. Na realizaci se podíleli instruktoři Centra Kateřina Dušková, Markéta Hanušová, Matěj Hruška a Pavel Jakubec.

 

Na první kurz jsme hned navázali dalším týdenním kurzem (5. – 10.1.), tentokrát zaměřeného pouze na děti. I přes nevydařené počasí byla jako vždy v tomto seskupení rodičů velmi příjemná a optimistická atmosféra. Kurz byl realizován opět ve Špindlu. Z původních čtyř účastníků se kurzu zúčastnili dvě děti (Marek Kůn, Adélka Strachotová), které doplnili v průběhu týdne žáci janskolázeňské Obchodní akademie Martin Bílek, Martin Klinger, Lukáš Štěpják.


Víkendový kurz 10 . – 12.1. jsme realizovali pro čtyři handicapované lyžaře a opět jsme museli vzhledem k podmínkám kurz realizovat jen ve Špindlu. Před víkendem se trochu zlepšilo počasí a tím i kvalita svahu ve Svatém Petru. I přesto je pořád otevřena pouze modrá sjezdovka, což je znát hlavně na frekvenci lyžařů na sjezdovce. Kurzu se zúčastnili Jakub Dufek, Vojta Frajer, Zdeněk Kříž a Marek Vidovenec. Na realizaci kurzů se podíleli instruktoři Kateřina Dušková, Marek Dušek, Martin Dvořáček, Zuzka Dvořáčková, Matěj Hruška.

Back to Top