Náš třetí a čtvrtý kemp jsme uskutečnili na ledovci Mölltal (5. – 10.11. a 11. – 15.11.). Prvního kempu se zúčastnili monolyžaři Pavel Bambousek, Pavel Dvořák a „stojící lyžař“ Tomáš Valíček. Miroslav Lidinský se z časových důvodů nemohl kempu zúčastnit, tak jsme pro něj museli zrealizovat individuální kemp. Ze stránky organizační sportovce doprovázeli Pavel Jakubec a Jan Číhák. Odjezd proběhl podle plánu, bez jakýchkoli změn. Ubytování jsme měli zajištěno opět ve vesničce Flattach nedaleko od ledovce Mölltal.

 

Tento kemp jsme se zaměřili na jízdu v branách (příprava na slalomové závody v Langraafu v Holandsku) a opět na technickou připravenost, video rozbory a fyzickou přípravu. Jak u monolyžařů, tak i lyžařů jsme se zaměřili na dolaďování detailnější technicky, průběh oblouku, správnou techniku jízdy v branách a v neposlední řadě i psychickou připravenost. Stejně jako při našem předešlém kempu, tak i tentokrát přál terén a sněhové podmínky v rozmanitém spektru, a tak jsme se mohli opět pustit i do tréninku ve freeridu a jízdě v neupraveném terénu (jízda v boulích). Tak jako posledně i tentokrát po příjezdu z lyžování probíhal video rozbor vlastní jízdy, jízdy v branách a jejím vyhodnocováním. Večerní program byl opět zaměřen na posilování, jak tradičním cvičením, tak netradiční formou, kterou zkoušel Tomáš Valíček a to v podobě tréninku rovnováhy a vytrvalosti při chůzi na slackline. U Pavla Dvořáka a Pavla Bambouska jsme také zkusili různá cvičení na rovnováhu a vytrvalost.

Den odjezdu byl v pátek 10. 11. 2013. Dopoledne jsme ještě lyžovali, trénovali v branách a místo opouštěli okolo jedné hodiny odpoledne.

Tento kemp bychom hodnotili kladně a nyní se můžeme nechat již pouze překvapit, jak naši sportovci zajedou na závodech v Langraafu.


Honza Číhák, trenér

Back to Top