Ve dnech 21.-24.3.2013 jsme se zúčastnili mezinárodního mistrovství Švýcarska ve *Veysonnaz* ve složení: Jiří Dostál — trenér, Jiří Vojna — vedoucí výpravy a závodníci Pavel Dvořák, Miroslav Lidinský a Pavel Bambousek.

Dne 21.3. vyjela výprava v ranních hodinách z Prahy a dorazila po šesté hodině večerní do Veysonnaz. Následující den se uskutečnil 1. závod v obřím slalomu za nádherného slunečného počasí. V kategorii sedících se Dvořák umístil na 3. místě z 11 startujících a v kategorii stojících Lidinský na 5. místě ze 13 startujících. Bambousek nedojel. Další den se
počasí mírně pokazilo, ale stále převažovalo slunečno. Jel se 2. závod v obřím slalomu a v kategorii sedících se Dvořák umístil opět na 3. místě a Bambousek na 4. místě z 12 startujících. V kategorii stojících Lidinský na 8. místě z 15 startujících.

 

Poslední den se uskutečnil závod ve slalomu, kde dojel pouze Lidinský na 6. místě ze 14 startujících.

Závodů se zúčastnili závodníci pouze 4 zemí, ale přesto si zvláštní pochvalu zaslouží Dvořák za své výkony. Přivézt 2 umístění na stupních vítězů z mistrovství jakékoli alpské země musíme vždy brát jako úspěch. Příjemně překvapil i Lidinský, který byl na svých 1. závodech po roční absenci zaviněné zraněním.

Sportovní výsledku můžeme akceptovat jako slušné, cesta byla sice dlouhá, ale bez problémů, ubytování vynikající, počasí krásné, takže jedinou vadou byla strava. Nedostali jsme obědy, které byly v propozicích a večeře byly jak nedostatečné, tak i chuťově mimo naše české chápání. S sebou jsme neměli žádné franky a tak jsme trochu hladověli. V neděli 24.3. po závodech se výprava sbalila a odjela domů.

Jiří Dostál

Back to Top