Tak jako dokáže zaskočit silničáře první sníh, tak nás letos zaskočilo kvalitní počasí ve druhé polovině března. Nepředpokládali jsme, že se zima udrží tak dlouho a svahy budou tak moc kvalitní. Všichni, kdo se zúčastnili březnových kurzů, tak si podmínky nemohou vynachválit.

Ve druhé polovině března jsme zrealizovali poslední týdenní kurz v letošní sezóně (17. – 22.3.). Celkem se kurzů zúčastnili čtyři handicapovaní lyžaři. Tomáš Peštuka a Matěj Tesařík využili k výuce kompenuzačních pomůcek biski a celý týden se za výukou přemisťovali z Janských Lázní do Špindlu. Ve čtvrtek Tomáše s Matějem doplnili „stojící lyžaři“ Petra Tomešová a Tomáš Valíček. Počasí k nám sice nebylo tak nakloně, jako tomu bylo předešlé dva týdenní kurzy, ale kvalitní svah byl prostě odměnou .

 

Víkendový kurz byl opět po dalších stornech velmi slabý. Nakonec se ho zúčastnila Soňa Augustýnová, Jirka Bajer, Bohouš Vtípil a Marcela Řasová. Soňa, Jirka a Bohouš lyžovali opět ve Svatém Petru, přičemž Jirka si svůj pobyt prodloužil do pondělí. Na Duncanu nám ještě tento víkend zprovoznili malý vlek. K výuce ho využila Marcela, která se během víkendu naprosto osamostatnila a doufáme, že ji to vydrží i do další sezóny .

Back to Top